H EOE στηρίζει τους πρωταθλητές Κυριακή Φιλτισάκου και Γιώργο Κουγιουμτσίδη

Η Επιτροπή Αθλητών της ΕΟΕ από την προηγούμενη θητεία (2016-2021) ανέλαβε την πρωτοβουλία υπό την προεδρία της Βασιλικής Μιλλούση να υλοποιήσει ένα δύσκολο project συγκεντρώνοντας φωτογραφικά στιγμιό

Δευτέρα 16.05.2022
Post
Αθλητικά Κυριακή 15.05.2022

Επέστρεψε στη Super League ο Λεβαδειακός - Οπαδός χτύπησε ποδοσφαιριστή της Βέροιας

Η ομάδα της Λιβαδειάς πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Λεβαδειακός επιστρέφει στην κορυφαία κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου μετά το 2019.Η ομάδας της Λιβαδειάς, που είχε νικήσει και στο πρώτο ματς με το ίδιο σκορ, επιστρέφει στη Superleague

Κυριακή 15.05.2022
Post

Στέφανος Τσιτσιπάς: Το ποσό που κέρδισε στην πορεία του στο τουρνουά της Ρώμης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε εξαιρετική πορεία και στο χωμάτινο τουρνουά της Ρώμης, φτάνοντας μέχρι τον τελικό του τουρνουά, όπου και ηττήθηκε από τον Νόβακ Τζόκοβιτς. Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας μπορεί να μην κέρδισε τον τίτλο, ωστόσο κατάφερε να βγάλει αρκετά χρήματα, αυξάνοντας το ποσό του τραπεζικού

Post

Τζόκοβιτς – Τσιτσιπάς 2-0: Παραδόθηκε στην ανωτερότητα του Σέρβου

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν... μπήκε στο πρώτο σετ του τελικού του Internazionali BNL d’Italia, έχασε την «χρυσή» ευκαιρία στο δεύτερο να ισοφαρίσει κι ο Νόβακ Τζόκοβιτς δεν συγχώρησε τ

Post
Αθλητικά Σάββατο 14.05.2022

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα και επέστρεψε στην Ευρώπη

Ο Παναθηναϊκός έβγαλε και πάλι ομορφιές στον αγωνιστικό χώρο και κόντρα σε έναν ΠΑΣ Γιάννινα χωρίς κίνητρο έφτασε εύκολα στη νίκη (4-0) και επέστρεψε στην… Ευρώπη, μετά από απουσία πέντε ετών,

Σάββατο 14.05.2022
Post

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τζούντο βετεράνων με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης

Μετά από δύο χρόνια αναβολών λόγω της υγειονομικής κρίσης, έφτασε (επιτέλους) η ώρα διεξαγωγής του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος τζούντο βετεράνων. Το λάβαρο της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Τζούντο (EJU), με αφ

Post

Στέφανος Τσιτσιπάς: Στον τελικό της Ρώμης με εκπληκτική ανατροπή επί του Ζβέρεφ

O Στέφανος Τσιτσιπάς πήγε στη Ρώμη με στόχο να προκριθεί για δεύτερη φορά μέσα στο 2022 σε τελικό χωμάτινης επιφάνειας και τα κατάφερε, αφού σε έναν εκπληκτικό ημιτελικό νίκησε με 2-1 σετ τον Αλεξάντε

Post
Αθλητικά Παρασκευή 13.05.2022

Κατάρρευση και αποκλεισμός για την Μαρία Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη έσβησε ξαφνικά λίγο πριν από το τέλος του δεύτερου σετ, δίνοντας την ευκαιρία στην Τυνήσια, Ονς Ζαμπέρ, να σημειώσει μία τεράστια ανατροπή και να… αρπάξει την πρόκριση στα ημιτελικά του Internazionali BNL D’Italia.  Σύμφωνα με το enikos.gr η Ελληνίδα πρωταθλήτρια και Νο4 της

Παρασκευή 13.05.2022
Post
Αθλητικά Πέμπτη 12.05.2022

Παναθηναϊκός: Κοντά στην επιστροφή του στην Ευρώπη

Ο Παναθηναϊκός με το διπλό στο ντέρμπι αιωνίων, είναι 2 βαθμούς μακριά από την έξοδο στην Ευρώπη, ενώ στο Άρης - ΑΕΚ του Σαββάτου θα κριθεί η τελευταία θέση.Πολύ κοντά στην επιστροφή του στην Ευρώπη μετά από μία πενταετία βρίσκεται ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε

Πέμπτη 12.05.2022
Post
Αθλητικά Τετάρτη 11.05.2022

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-2: Βλέπει Ευρώπη ο Παναθηναϊκός με τεράστιο διπλό στο Καραϊσκάκης

Ο Παναθηναϊκός πήρε το διπλό στο Καραϊσκάκης, επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκης για την 8η αγωνιστική των playoffs και έκανε... άλμα Ευρώπης. Ο Παλάσιος άνοιξε το σκορ στο 11', ο Σένκεφελντ το 2-0 στο 54', ενώ ο Τικίνιο μείωσε στο 71'. Ένα μεγάλο αποτέλεσμα πανηγύρισε

Τετάρτη 11.05.2022
Post
Αθλητικά Τρίτη 10.05.2022

Πενταπλασιάστηκαν οι ξαφνικοί θάνατοι ποδοσφαιριστών

Πενταπλασιάστηκαν οι αιφνίδιοι θάνατοι στους ποδοσφαιριστές μέσα στο 2021, κάτι που έχουν παρατηρήσει όλοι, αλλά πλέον επιβεβαιώνεται και από τα επίσημα στοιχεία της FIFA.  Στην βραδινή εκπομπή του OPEN, Δίκη, αποκάλυψαν τα επίσημα στοιχεία της FIFA για τους αιφνίδιους θανάτους στους ποδοσφαιριστές και προσπάθησαν να αναλύσουν

Τρίτη 10.05.2022
Post
Αθλητικά Κυριακή 08.05.2022

Super League: Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τον ΠΑΟΚ 1-0!

H ομάδα της Ηπείρου σημείωσε την πρώτη της νίκη στα play off θέτοντας σε αμφισβήτηση τη δεύτερη θέση του δικεφάλου της Θεσσαλονίκης. Για 9ο σερί παιχνίδι ο ΠΑΟΚ δεν κέρδισε, δέχθηκε τρία γκολ από τον ΠΑΣ από τα οποία μέτρησε μέσω VAR το ένα αλλά έφτανε

Κυριακή 08.05.2022
Post

Στην κορυφή των play out o ΟΦΗ, 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης

Την πρώτη νίκη του στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» στη διαδικασία των Play Out σημείωσε ο ΟΦΗ. Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης, χάρη σε ένα γκολ του Λουίζ Φελ

Post

Super league: Στον δρόμο για την Ευρώπη ο Παναθηναϊκός!

Ακόμα πιο κοντά στην εξασφάλιση της 3ης θέσης που οδηγεί στο Conference League βρίσκεται ο Παναθηναϊκός. Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς πήρε ισοπαλία 0-0 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, παραμένει αήττητη στα play

Post

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Η μυθική εμφάνιση κόντρα στους Σέλτικς και το χορευτικό μετά από καλάθι των Μπακς

Συγκλονιστικό ματς κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, οδηγώντας τους Μιλγουόκι Μπακς (103-101) στη νίκη και στο 2-1 στη σειρά των ημιτελικών της Ανατολης στο ΝΒΑ, σύμφωνα με ά

Post
Αθλητικά Σάββατο 07.05.2022

Η πρόταση του Κλάτενμπεργκ για 60λεπτους αγώνες ποδοσφαίρου και πάγωμα του χρόνου

Μία πρόταση εμπνευσμένη από το μπάσκετ έκανε ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ, με αφορμή τα παράπονα της Μάντσεστερ Σίτι για το γεγονός ότι ο αγώνας με τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» έληξε δέκα δευτερόλεπτα νωρίτερα. Συγκεκριμένα, μέσα από τη στήλη του στη Daily Mail, ο επικεφαλής την

Σάββατο 07.05.2022
Post
Αθλητικά Πέμπτη 05.05.2022

Αυτό είναι ποδόσφαιρο: Η μεγάλη ανατροπή της Ρεάλ απέναντι στη Σίτι

Δεν υπάρχουν χαρακτηρισμοί, δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψουν αυτό που πέτυχε η απίθανη, αλύγιστη και μοναδική ομάδα του... προφεσόρ Κάρλο Αντσελότι, που δεν ήταν καλύτερη απ' τη Σίτι στη μεγαλύτε

Πέμπτη 05.05.2022
Post
Αθλητικά Τετάρτη 04.05.2022

Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός με ανατροπή στην Τούμπα

Τον τίτλο του πρωταθλητή επισφράγισε στην Τούμπα ο Ολυμπιακός παίρνοντας άτυπη ρεβάνς για τον πρόσφατο αποκλεισμό του από τον ΠΑΟΚ, και νικώντας τον αντίπαλο με 1-2 σε ένα παιχνίδι με αρκετές καλές φά

Τετάρτη 04.05.2022
Post

Από 22.000 εισιτήρια ζήτησαν ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός για τον τελικό Κυπέλλου

Επιστροφή στην κανονικότητα θέλουν η ΕΠΟ, ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός ενόψει του επερχόμενου τελικού Κυπέλλου μεταξύ των δύο ομάδων. Επειτα από μια δύσκολη περίοδο με περιορισμούς στα γήπεδα λόγω κορονο

Post
Αθλητικά Δευτέρα 02.05.2022

Η UEFA απέβαλε όλες τις ρωσικές ομάδες από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις

Εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων οι ρωσικοί σύλλογοι και η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου. Η UEFA ανακοίνωσε ότι οι ρωσικοί ποδοσφαιρικοί σύλλογοι τίθενται εκτός Champions League, καθώς και των υπολοίπων ευρω

Δευτέρα 02.05.2022
Post
Αθλητικά Κυριακή 01.05.2022

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-2 σετ τον Φοίνικα Σύρου

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-2 σετ τον Φοίνικα Σύρου, μετά από 2,5 ώρες συναρπαστικού αγώνα στο κλειστό του Αγίου Θωμά και απόκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους τελικούς του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς». Οι «πράσινοι» άφησαν πίσω τους την φιέστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και με κορυφαίους

Κυριακή 01.05.2022
Post

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 τον Άρη

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 (και) τον Άρη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των play off, προσπέρασε τους «κιτρινόμαυρους» κι αναρριχήθηκε για πρώτη φορά φέτος στην 3η θέση της βαθμολογίας της Super League, συνεχίζοντας την αήττητη πορεία του τελευταίου διμήνου (7 νίκες, 3 ισοπαλίες) σε