Κυριακή 15 Μαΐου 2022 22:37 Αθλητικά

Επέστρεψε στη Super League ο Λεβαδειακός - Οπαδός χτύπησε ποδοσφαιριστή της Βέροιας

Η ομάδα της Λιβαδειάς πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Λεβαδειακός επιστρέφει στην κορυφαία κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου μετά το 2019.

Η ομάδας της Λιβαδειάς, που είχε νικήσει και στο πρώτο ματς με το ίδιο σκορ, επιστρέφει στη Superleague μετά το 2019. Η Βέροια θα έχει μία ακόμη ευκαιρία για άνοδο.

Η ομάδα της Ημαθίας θα αντιμετωπίσει τη Λαμία σε αγώνες μπαράζ. Οι Λαμιώτες τερμάτισαν στην προτελευταία θέση της Superleague.

Ο αγώνας της Λιβαδειάς κρίθηκε στις καθυστερήσεις. Ο Συμελίδης έκανε την κίνηση από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και γύρισε προς τον Γκαμπιέλ που δε δυσκολεύθηκε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οπαδός χτύπησε ποδοσφαιριστή της Βέροιας

Κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών μετά την επίτευξη του γκολ, οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Ο Σταύρος Πεταυράκης της Βέροιας χτυπήθηκε από κάποιον «θερμοκέφαλο», σύμφωνα με τον ρεπόρτερ της ΕΡΤ, με αποτέλεσμα να του τοποθετηθεί κολάρο.

Ο ποδοσφαιριστής αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο πάνω σε φορείο. Ο αγώνας συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε μετά από αρκετή ώρα.

madata.gr
Post
Αθλητικά Τρίτη 28.06.2022

Μεσογειακοί Αγώνες: Ενα χρυσό μετάλλιο και δύο χάλκινα για την Ελλάδα στην δεύτερη ημέρα

Ιδιαίτερα επιτυχημένη ήταν η συγκομιδή της Ελλάδας στην δεύτερη ημέρα των Μεσογειακών Αγώνων του Οράν, με την κατάκτηση ενός χρυσού και δύο χάλκινων μεταλλίων. Στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στους Μεσ

Post
Αθλητικά Δευτέρα 27.06.2022

Τελικοί, απονομή μεταλλίων και Τελετή Λήξης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Beach Handball Ανδρών – Γυναικών

Η μεγάλη γιορτή του χάντμπολ στην άμμο, στις νέες Εθνικές Εγκαταστάσεις Παράκτιων Αθλημάτων, ολοκληρώθηκε με εξαιρετική επιτυχία έπειτα από δύο εβδομάδες, με 12 πλήρεις αγωνιστικές ημέρες, γεμάτες με

Post
Αθλητικά Κυριακή 26.06.2022

Με Κώστα Αντετοκούμπο η αποστολή της Εθνικής για τη Μεγάλη Βρετανία

Η Εθνική Ανδρών ολοκλήρωσε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας της για τον αγώνα των προκριματικών του FIBA World Cup 2023 με τη Μεγάλη Βρετανία ( 30/6, 20.00) με τις προπονήσεις στο Περιστέρι και αύρι ...