Κυριακή 15 Μαΐου 2022 22:35 Αθλητικά

Στέφανος Τσιτσιπάς: Το ποσό που κέρδισε στην πορεία του στο τουρνουά της Ρώμης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε εξαιρετική πορεία και στο χωμάτινο τουρνουά της Ρώμης, φτάνοντας μέχρι τον τελικό του τουρνουά, όπου και ηττήθηκε από τον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας μπορεί να μην κέρδισε τον τίτλο, ωστόσο κατάφερε να βγάλει αρκετά χρήματα, αυξάνοντας το ποσό του τραπεζικού του λογαριασμού.

Ως φιναλίστ του 1000αριού τουρνουά, ο Στέφανος Τσιτσιπάς έβαλε στο ταμείο του 456.720 ευρώ. Ο νικητής Νόβακ Τζόκοβιτς έλαβε 835.355 ευρώ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έχει φτάσει τα τρία εκατομμύρια ευρώ σε έσοδα (για την ακρίβεια 2,98) μέσα στο 2022.

madata.gr
Post
Αθλητικά Τρίτη 28.06.2022

Μεσογειακοί Αγώνες: Ενα χρυσό μετάλλιο και δύο χάλκινα για την Ελλάδα στην δεύτερη ημέρα

Ιδιαίτερα επιτυχημένη ήταν η συγκομιδή της Ελλάδας στην δεύτερη ημέρα των Μεσογειακών Αγώνων του Οράν, με την κατάκτηση ενός χρυσού και δύο χάλκινων μεταλλίων. Στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στους Μεσ

Post
Αθλητικά Δευτέρα 27.06.2022

Τελικοί, απονομή μεταλλίων και Τελετή Λήξης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Beach Handball Ανδρών – Γυναικών

Η μεγάλη γιορτή του χάντμπολ στην άμμο, στις νέες Εθνικές Εγκαταστάσεις Παράκτιων Αθλημάτων, ολοκληρώθηκε με εξαιρετική επιτυχία έπειτα από δύο εβδομάδες, με 12 πλήρεις αγωνιστικές ημέρες, γεμάτες με

Post
Αθλητικά Κυριακή 26.06.2022

Με Κώστα Αντετοκούμπο η αποστολή της Εθνικής για τη Μεγάλη Βρετανία

Η Εθνική Ανδρών ολοκλήρωσε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας της για τον αγώνα των προκριματικών του FIBA World Cup 2023 με τη Μεγάλη Βρετανία ( 30/6, 20.00) με τις προπονήσεις στο Περιστέρι και αύρι ...